Chorvatsko

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Chorvatsko

Jezdíte do Chorvatska za sluncem na dovolenou? Je na čase to změnit! Od teď totiž začnete rádi jezdit do Chorvatska i na ryby!

Chorvatsko je známé svými četnými ostrovy a křišťálově čistou vodou, je perlou středomoří a také velmi populární turistickou destinací. Jaderské moře je 783km dlouhé, 16,7 km široké s průměrnou hloubkou 173 m. Celková délka pobřeží je 7.912 km s více než 1700 ostrovy a poloostrovy.

Málokdo ví, že oblast střední Dalmácie nabízí pro rybolov perfektní podmínky. Oblast Vodice a Murteru, kde se nachází naše rybářské základny, je ta nejlepší volba pro Váš rybolov. Vodice je populární přímořské letovisko. V centru města se nachází rozlehlý přístav, který je velmi atraktivní pro turisty, kteří odtud vyrážejí na blízké ostrovy Prvić, Trijat, Žirje, Kaprije nebo Zlarin. Vodice je též jedním z výchozích míst pro návštěvu Národního parku Kornati nebo Národního parku Krka.

Chorvatsko

Rybolov

Hlavní lovenou rybou na Jadranu je bezesporu tuňák obecný (modroploutvý), který je velmi ceněnou sportovní rybou. Již 20kg exemplář dokonale prověří vaše rybářské dovednosti a fyzičku. Loví se ryby velikostí 70-500kg!

Mezi další druhy, které se loví, patří: dorado (mahi mahi), amberjack (kranas), tuňák albacore, mečoun (swordfish) a různé druhy žraloků.

Chorvatsko

Sezona probíhá prakticky celoročně, nejlepší období pro lov velkých tuňáků je červenec-říjen. Loví se na otevřeném moři, nejvíce metodou tzv. driftingu – volně unášenou nástrahou.

Zimní a jarní měsíce jsou vynikající pro jigging – k pobřeží připlouvá velké množství kranasů amberjack a také ostatních druhů – chňapalů, zubatců.

Období duben-červen je výborné pro lov menších tuňáků na trolling (vlečená nástraha za lodí) nebo popping (povrchová přívlač). Množství ryb je zde v tuto dobu opravdu značné, loví se ryby ve velikostech 5-15kg.

Chorvatsko Chorvatsko

Vyjížďky na lodi jsou až na výjimky celodenní , zpravidla se začíná v 8-9hod ráno a končí v 17-18 hod večer.

Rybolov probíhá v archipelágu souostroví Kornati, dále v oblastech kolem ostrova Blitvenica a Žirje , vše v dosahu do 15Nm od Vodice a Murteru.

Chorvatsko

Dále lze také pro nerybáře zorganizovat jednodenní výlety lodí do souostroví Kornati, k řece Krka nebo jiným neobydleným ostrovům, kde se lze koupat a potápět. Samozřejmostí je možnost uspořádání pikniku na lodi či na zvoleném ostrově během výletu.

Lodě

Murter - Jezera

Loď Shiraz III, značka Beneteau Antares (r.v. 2011), délka 13m s flybridge, 2x370 HP Volvo Penta. Na lodi se nachází dvě kajuty, celkem pro 4 osoby a dvě samostatné WC s koupelnou. Zkušený IGFA kapitán Saša používá to nejlepší vybavení Shimano a Jigging Master, na své si zde přijdou zejména příznivci sportovního rybolovu a top náčiním. Doporučujeme!

V ceně je zahrnuto zapůjčení vybavení, občerstvení, povolenky k rybolovu. Max 4 osoby/loď.

Chorvatsko Chorvatsko

Loď Shamrock 270 Mackinaw – loď 9m délky s 315HP motorem, kabinou s WC a koupelnou, uspokojí zejména klienty, kteří hledají ekonomičtější variantu rybolovu na Jadranu. Samozřejmostí je kvalitní rybářské vybavení Penn a Shimano, bojová židle a zdolávací pásy.

V ceně je zahrnuto zapůjčení vybavení, občerstvení, povolenky k rybolovu. Max 4 osoby/loď.

Chorvatsko

Vodice

Loď Bakul, značky Beneteau(r.v. 2007), délka 11m a šířka 3,5m s flybridge,max. rychlost 25 uzlů. Má prostornou kabinu a je plně vybavena na rybolov typu BIG GAME. V kajutě se nachází WC + sprcha a 4 postele(2+2). Vybavení lodi zahrnuje navijáky Shimano Tiagra80 v kombinaci s 80lb pruty PENN, dále 5 navijáků Shimano TLD25 v kombinaci s 30-50lb stand-up pruty a mnoho dalšího. K dispozici je také bojová židle pro zdolávání úlovků a kvalitní gafy.

Posádka lodě se skládá z kapitána a pomocníka. Kapitán má již 15-ti letou zkušenost s rybolovem v Jaderském moři a s radostí vám ukáže jeho hotspoty.

V ceně je zahrnuto zapůjčení vybavení, občerstvení, povolenky k rybolovu. Max 4 osoby/loď.

Chorvatsko

Ubytování

Zajišťujeme ubytování (i s dopravou lux. busem z různých svozových tras v ČR) v několika apartmánech a studiích ve Vodici a na Murteru.

Jedná se konkrétně o:

 • Vila Ferara (apt. pro 2-3 os. a apt. pro 4 osoby)
 • Vila Slavica (apt. pro 3 a apt. pro 4 osoby)
 • Vila Tanja (studio pro 2 osoby, apt. 4-5 os. a apt. 6-7 os.)

Vybrané apartmány leží 400 až 1000 m jižně od centra Vodice, v klidných vilových čtvrtích. Jedná se většinou o úplně nové nebo zrekonstruované vilky s aparmány různých typologií a s kvalitní výbavou. Oblázkové, kamínkové a betonové pláže s upravenými vstupy do vody jsou vzdáleny 400-800 m.

Všechny apartmány mají plně vybavené kuchyně, lůžkoviny a ručníky. 1x týdně je prováděn závěrečný úklid (kuchyně uklízí kienti sami).

Kromě výše uvedených vybraných apartmánů disponujeme i dalšími domy a apartmány, které se nabízejí systéme NO-NAME. Typologie: Ap. 1/2+1, Ap. 2/2+1, Ap. 3/2+1.

Po dohodě, popřípadě individuálních požadavcích klienta zajistíme odpovídající ubytování na míru.

Ceny ubytování dle aktuální sezóny od 2000,-Kč/osobu/týden.

Dále zajišťujeme ubytování v hotelích, a to:

 • Vodice – hotel Punta
 • Murter – Jezera – Aparthotel Say

Ceny hotelů dle sezony na vyžádání. Samozřejmostí je zajištění konkrétního ubytování na základě požadavků.

Doprava

Autem - většinou po vlastní ose. Vzdálenost z ČR cca. 1000km. Prakticky celou cestu se jede po dálnici. Doporučujeme trasu Brno-Wien-Graz-Maribor-Zagreb-Zadar-Šibenik-Vodice.

Autobusem – v letních měsících pravidelné linky s možností několika nástupních míst v ČR – ceny od 2000,-Kč/osobu

Letecky -pravidelné linky a charterové lety z Prahy a Ostravy do Zadaru nebo Splitu. Ceny od 5000,-Kč/osobu.

Možnost zapůjčení automobilu na místě.

Chorvatsko

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

 • LOĎ BAKUL: 1000 euro/den
 • LOĎ SHIRAZ III: 1000 euro/den
 • LOĎ SHAMROCK 270: 650 euro/den

Cena zahrnuje: Pronájem lodě pro 4-5 osob s kapitánem a skipperem po dobu 10hodin, občerstvení na palubě, rybářskou povolenku, benzín do lodě, veškeré rybářské vybavení, nástrahy a návnady.

Pro ceník půldenních, poznávacích nebo individuálních rybářských výletů se prosím informujte na emailu info@worldfishing.cz nebo tel. čísle +420 732480630.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Chorvatsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce