Egypt – Asuan – Lake Nasser

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Na jihu Egypta uprostřed Nubijské pouště se rozprostírá svého času největší umělé jezero na Zemi – Lake Nasser – které je považováno za jeden z nejlepších rybářských revírů na světě.

Egypt

Již léta toto místo navštěvují sportovní rybáři z celého světa, aby zde zažili kvalitní rybářské safari a pokusili se chytit některou z místních ryb – nilského okouna, tigerfish či některého z místních sumců. Většina rybářů, kteří navštíví Lake Nasser poprvé, zde chytí největší sladkovodní rybu svého života. Prakticky každému se tento cíl splní a má rybářský zážitek, na který vzpomíná do konce svého života.

Pokud máte smysl pro dobrodružství a máte rádi outdoorový život, potom tato rybářská dovolená pro vás bude perfektní volbou.

Egypt

Ubytování

Po příletu do Asuánu následuje většinou buď transfer do hotelu pro přenocování, nebo přímo přesun k jezeru a nalodění na lodě.

Egypt

Rybářské motorové lodě jsou 7m dlouhé, v kabině se nacházejí 2 lůžka a úložný prostor pro rybáře. Deky a polštáře jsou k zapůjčení na mateřské lodi, doporučujeme použití vlastního spacáku. Z paluby lodi potom probíhá samotný rybolov.

Lodě řídí zkušení Núbijci, kteří hovoří částečně anglicky a mají s průvodcovskou činností na jezeře mnohaleté zkušenosti.

Egypt

Plná penze se podává na mateřské doprovodné lodi. Kuchař připravuje místní i mezinárodní kuchyni, na přání hostů připraví čerstvou rybu nebo klidně i narozeninový dort. Nápoje a pivo není v ceně a je k zakoupení na mateřské lodi.

Egypt

Rybolov

Druhy ryb

Hlavní lovenou rybou je bezesporu nilský okoun(Lates niloticus). Běžná hmotnost exemplářů na safari dosahuje 20-50kg , největší ulovený okoun na Lake Nasser měl 176kg!! Výzkum ukazuje, že nilský okoun má větší šanci dosáhnout rekordní velikosti v jezerech a nikoli v říčních systémech a všechno nasvědčuje tomu, že v jezeře Nasser žijí stále obrovské ryby. Nilský okoun se loví na trolling a na přívlač ze břehu.

Egypt

Dalším velmi zajímavým úlovkem je tigerfish(Hydrocynus forskalii), který dorůstá až 8kg. Velikost nilského okouna je jedna věc, ale sportovní zážitek při zdolávání tigerfish na lehké náčiní má hodně do sebe a dostane z rybáře maximum adrenalinu. Loví se hlavně na přívlač, je občasným úlovkem při trollingu.

Egypt

Sumci také představují velkou výzvu. V jezeře se nachází 18 druhů, z nichž zejména dva druhy jsou pro rybáře významné – Bargus a zejména legendární Vundu. Pokud dostanete Vundu na háček, zaručuje vám nezapomenutelný zápas. Místní rybáři hovoří o exemplářích nad 50kg, největší zatím chycená ryba měla 78lb(35kg).

Egypt

Mezi další lovené ryby na přívlač patří tilápie, která je velmi oblíbená u místních rybářů a také čtverzubci, kteří své tělo nafukují jako balón a dokážou pěkně pokousat.

Egypt

Rybolovné techniky

Hlavní rybolovnou metodou je určitě trolling, kdy rybář vláčí umělou nástrahu za lodí. Takto se prochytá opravdu velký kus jezera a průvodce může navštívit jeho nejlepší místa.

Egypt

Doporučené vybavení: Prut okolo 2,4m délky s vrhací zátěží 200-300g , naviják nebo multiplikátor s min. kapacitou 250m na vlasec 0,55mm nebo pletenou šňůru s nosností min. 40kg. Jako návazce lze použít monofil nebo fluorokarbon. Doporučujeme kvalitní karabinky a obratlíky.

Nástrahy:

 • Rapala Super Shad Rap ( barvy Red Head, Shad, Perch, Crawdad, Fire Tiger ,metalické a svítivé odstíny)
 • Manns Stretch 30+ a 18+
 • Musky Big a Little Ernie
 • Rapala Magnum CD18 a CD 22
 • Rapala X-Rap Magnum
 • Butcher Depth Raider
 • Velké gumové nástrahy
Egypt

Nepodceňujte sílu nilského okouna a vyměnte na nástrahách kroužky a háčky za kvalitnější, vyplatí se to!

Egypt

Přívlač za břehu nebo z ostrova nabízí také nezapomenutelné zážitky, zejména proto, že chytáte na lehčí vybavení a souboje s rybou si tak zkušení rybáři mnohem více vychutnají.

Egypt

Doporučené vybavení: Prut 2,7 – 3m s vrhací zátěží 50-100g, naviják nebo multiplikátor s kapacitou 200m na vlasec 0,40mm nebo pletenou šňůru s nosností 20kg.

Nástrahy: Wobblery, rotační třpytky, plandavky a měkké gumové nástrahy.

Pokud chcete rybařit opravdu 24hodin denně, můžete si v noci nahodit na položenou na některého ze sumců. Vaše vybavení by opět mělo být robustní, jako návnada se používají filety nebo kusy mrtvé ryby, vyplatí se také přivézt si z domova např. luncheon meat.

Egypt

Období rybolovu

Rybolovná sezóna se dělí na dvě části:

a) Letní sezóna: přibližně od poloviny března až do konce července se nilský okoun nachází v mělké vodě. To proto, že tilápie, jeho hlavní kořist je ve tření a po tření obrovské populace plůdku dorůstají. To je nejlepší čas roku pro přívlač za břehu . Trolling poskytuje dobré sportovní vyžití při použití mělce chodících nástrah. V tomto období se zde vyskytuje velké množství okounů, jsou však spíše menších velikostí než v zimní sezóně.

Srpen a září jsou velmi horké u jezera Nasser a i místní průvodci v tomto období nepracují.

b) Zimní sezóna: od poloviny října do konce ledna. Jezero je na nejvyšší úrovni a okouni se nacházejí v hlubší vodě. Pro pobřežní rybolov není vhodná doba, pokud však chcete ulovit opravdu velkého okouna na trolling, je toto období velmi dobré.

Berte prosím v úvahu, že měsíce duben, květen, říjen a listopad, jsou ve velmi vysoké sezóně a je třeba je rezervovat v dostatečném předstihu.

Egypt

Doprava

Pravidelné linky leteckých společností z Prahy nebo Vídně do Káhiry, kde následuje přestup na místní linku so Asuánu. Po celou dobu je k dispozici asistence místního zástupce, který pomůže s vyřízením víz a zajistí bezproblémové odbavení.

Ceny letenek od 14000,-Kč včetně tax, ceny charterových letů od 9900,-Kč včetně tax.

Vízum do Egypta cca. 20USD.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Safari a ceny

Standard všech nabízených safari je naprosto stejný.

Každá jednotka na safari se skládá z 1 až 4 rybářských lodí a jedné mateřské doprovodné lodě, která funguje jako mobilní kemp a místo pro odpočinek. Doprovodná loď je vybavena WC, sprchou a kuchyní. Nubijští kuchaři vaří excelentně a jsou skvělými hostiteli.

V ceně každého safari je zahrnuto:

 • Ubytování na rybářské lodi.
 • Služby doprovodné lodi.
 • Plná penze na doprovodné lodi.
 • Služby rybářského průvodce.
 • Povolenka k rybolovu.
 • Poplatek za vstup na přehradu.

Za příplatek je možno dokoupit:

 • Zapůjčení rybářské výbavy a nástrah.

Lake Nasser safari

Nejběžněji využívané safari, začíná v úterý a končí v neděli. Nástupním místem pro rybolov je buď Asuan nebo Garf Hussein a rybaří se v severní a střední části jezera. Součástí safari „příletový a odletový balíček“, tzn. veškerá asistence po příletu, transfery a ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu se snídaní.

Cena za toto safari se pohybuje dle sezóny od 22000,-kč do 35000,-kč za osobu.

Egypt

Nubian safari

Podobné jako Lake Nasser safari, s tím rozdílem, že je individuální. Začátek a konec safari si rybáři zvolí sami, min. 2 osoby na lodi, max. 8 osob(4 lodě). Toto safari je ideální pro skupinu rybářů, kteří chtějí rybařit společně. Safari nazahrnuje „příletový a odletový balíček“, který může být dokoupen za příplatek cca. 6000,-Kč.

Cena za osobu a den se pohybuje dle sezóny od 4000,-Kč.

Egypt

Abu Simbel safari

Abu Simbel Safari je stejné jako Lake Nasser Safari, jediný rozdíl je, že toto safari zahrnuje jižní část jezera a nástupní místa buď v Abu Simbel nebo Garf Hussein. V jižní části jezera je zatím menší rybářský tlak místních rybářů, dají se zde tudíž očekávat větší úlovky.

Ceny od 22000,-kč do 35000,-kč na osobu v závislosti na sezóně.

Při tomto safari si nenechte ujít návštěvu chrámu Ramsese II. v Abu Simbel.

Egypt

Pokud budete chtít spojit svoji rybářskou dovolenou s návštěvou některé z fantastických památek starověkého Egypta, pak dejte nám prosím vědět, rádi ji pro vás zajistíme.

Na základě přesných požadavků sdělíme konkrétní cenovou nabídku pro vaše safari.

Egypt

„Rybářské safari jsou organizovány ve spolupráci se společností African Angler Ltd.“

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce