Irsko

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Irsko - drsná země, jemná whiskey a ideální podmínky pro sportovní rybolov. Lough Corrib je jezero u západního pobřeží Irska v provincii Connacht. Prohlubeň, v níž se jezero nachází, je krasového původu a byla prohloubena ledovcem. Má rozlohu 176 km², je dlouhé 42 km a dosahuje hloubky okolo 10 m. Každoročně se do těchto míst vydávají sportovní rybáři z celého světa, aby si zde splnili některý ze svých rybářských snů...

Irsko

Návštěvníci, kteří netouží jen po rybaření, se mohou vypravit na výlety do blízkého NP Connemara.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v komfortním penzionu ve městě Oughterard, které se nachází v centrální části jezera Lough Corrib a má strategicky nejlepší polohu pro plánování vyjížděk na ryby. Pokoje se snídaní nabízí dobrý standard ubytování, jsou vybaveny koupelnou, TV a sušárnou na oblečení, k dispozici je hostům zdarma wi-fi.

Ve městě je veškerá občanská vybavenost, k dispozici je pro hosty nespočet restaurací a místních barů, kde se mohou rybáři po náročném dni občerstvit. Oběd na lodi zajišťuje pro rybáře průvodce, v případě pronájmu lodí bez průvodce si stravování zajišťují klienti sami. Kotviště lodí se nachází cca. 400m od penzionu.

Irsko

Městem protéká řeka, ve které je možno lovit pstruhy, okouny a lososy atlantské.

Rybolov

Rybolov probíhá na jezeře Lough Corrib a přilehlých řekách, popřípadě dle domluvy i na vzdálenějším jezeře Lough Mask. V případě nepříznivého počasí (vítr) lze lovit i na menších jezerech v okolí.

Hlavní lovenou rybou je jezerní forma pstruha obecného – ferox, který dosahuje délky až 90cm a váhy okolo 10kg. Dále se zde v hojné míře vyskytuje štika trofejních velikostí (až 130cm), losos atlantský a pstruh obecný.

Irsko

Rybolovná sezóna na feroxe začíná 15. února a končí v říjnu, ostatní druhy ryb lze s úspěchem lovit od jara do podzimu. Rybolov na jezeře je nejefektivnější z lodě pod vedením místního zkušeného průvodce, který má s lovem na jezeře mnohaleté zkušenosti. Průvodce hovoří slovensky/česky, anglicky a polsky. Pro rybáře, kteří již mají s rybolovem na velkých jezerech zkušenosti, jsou k pronájmu jezerní lodě délky 6m s motorem 10HP a echolotem.

Irsko

Nejefektivnější metodou lovu feroxů je trolling, kde není vyloučen ani občasný záběr slušné štiky. Mezi další rybolovné techniky patří přívlač, na své si přijdou také příznivci muškaření (lov štik, lososů a pstruhů). Jako zajímavá alternativa pro lov pstruhů se nabízí místní metoda dapping, což je lov na suchou mušku pomocí dlouhého prutu s koncovým návazcem.

Doporučujeme zde používat pouze kvalitní vybavení, jelikož ryby zde jsou velmi bojovné a byla by škoda přijít o trofejní úlovek z důvodu podcenění výbavy. Doporučenou výbavu pro rybolov rádi sdělíme na požádání.

Irsko

Pro vyznavače mořského rybolovu lze na přání zajistit vyjížďky na moře, kde se loví hlavně treska, mníci, žralok sleďový a ostatní druhy ryb žijící u dna.

Od roku 2015 nově k dispozici rychlá loď Tracker 90HP, vhodná zejména k rychlým přesunům na jezeře – možnost prochytat za den mnohem více lových míst.
Příplatek za loď : 50 euro/den.

Irsko

Doprava

Pravidelné letecké linky na trase Praha – Dublin, nebo Katowice – Dublin společností Aer Lingus a Ryanair, ceny letenek dle období 3000-10000,- Kč. Z letiště pak následuje trasfer autobusem do Galway (15EUR), kde na klienty čeká průvodce.

Irsko

Na přání také zajistíme pronájem automobilu.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem. Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

Varianta BASIC (7 dní):

Cena 550 euro za osobu/týden ve skupině 2 osob zahrnuje:
 • 6 x ubytování v penzionu se snídaní
 • 1 den rybolovu na jezeře s průvodcem
 • 4 dny pronájmu jezerní lodě s motorem 10HP, echolotem a mapou. 24hod. telefonická podpora průvodce v místě pobytu. Kauce na loď – 200euro/osobu.
 • Třetí osoba na lodi – 350 euro / týden

Varianta STANDARD (7 dní):

Cena 850 euro za osobu/týden ve skupině 2 osob zahrnuje:
 • 6 x ubytování v penzionu se snídaní
 • 5 dní rybolovu na jezeře s průvodcem, možnost zapůjčení rybářského vybavení, obědy na lodi, popřípadě barbecue, povolenky k rybolovu
 • Transfery z Galway do místa pobytu, veškeré transfery z penzionu na rybolovná místa do 50km

Dopravu do Galway z letište v Dublinu si klienti zajišťují sami (15euro), dle domluvy lze zajistit pronájem automobilu nebo transfer z letiště průvodcem za poplatek.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Irsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce