Kanada - řeka Fraser

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Povodí řeky Fraser má rozlohu asi 233000km2 a jeho říční systém produkuje nejvíce lososů na světě. Nachází se zde také největší populace jesetera bílého. Díky důsledné ochraně řeky Fraser a ryb při pobřeží Britské Kolubie, je dnes Fraser opět jednou z nejvýznamnějších lososích řek naší planety. Kromě všech pěti druhů pacifických lososů se v řece loví i pstruzi duhoví, jejich tažná forma-steelhead a na lovce, kteří zde jedou zdolat rybu z kategorie obrovských, zde čekají majestátní jeseteři. Profesionální přístup místních průvodců a množství lovených ryb nabízí návštěvníkům intenzivní rybářské zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Západokanadská provincie Britská Kolumbie je právem turisty a cestovateli považována za jednu z přírodně nejkrásnějších oblastí naší planety - rybářskou výpravu na řeku Fraser je možné kombinovat s dalšími aktivitami - výlety do okolí, pozorování překrásné přírody.

Kanada - řeka Fraser

Ubytování

Ubytování pro rybáře a cestovatele zajišťujeme v penzionu/lodgi Fraser River´s Edge , kategorie ****. K dispozici jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, případně apartmá pro max. 3 osoby. Lodge se nachází přímo na břehu řeky Fraser a nabízí spektakulární výhledy do okolí. V lodgi je k dispozici sauna a vířivka na otevřené terase s výhledem. Některé pokoje jsou vybaveny kuchyňkou, je zde tudíž možnost vlastní přípravy jídel. Ve všech pokojích je k dispozici wi-fi.

Od lodge rybáře dopravuje jejich průvodce přímo na lovná místa.

Kanada - řeka Fraser Kanada - řeka Fraser

V ceně pobytu jsou zahrnuty snídaně a obědy (sendviče, ovoce) + občerstvení včetně nealkoholických nápojů v průběhu rybaření na řece.

Večeře si zákazníci obstarávají sami v okolních restauracích - podle aktuální chuti a nálady, případně si připravují jídlo sami. Majitelé lodge jsou excelentní kuchaři, na přání mohou pro klienty připravit večeři. Asi deset restaurací se nachází v okruhu do 5 km od místa ubytování.

Toto ubytování doporučujeme zejména pro jeho přátelskou a rodinnou atmosféru, určitě si zde pobyt zamilujete a budete se zde rádi vracet.

Majitel penzionu nabízí také scénické výlety lodí po okolních řekách a jezerech, pozorování divoké přírody spojené s barbecue a rybolovem – pro aktuální nabídku a rezervace nás prosím kontaktujte.

Pro milovníky golfu nabízíme golfové balíčky pro okolní hřiště – ceny green fee od 45CAD , včetně zapůjčení motorového vozíku.

Kanada - řeka Fraser

Pro klienty, kteří upřednostňují ubytování v hotelu nebo penzionu Bed&Breakfast, nabízíme možnost ubytovat se v místních hotelech v blízkosti rybolovných míst, a to za příznivější ceny než je ubytování v lodge. Hotely nabízí dobrý standard ubytování, wi-fi a v některých případech je k dispozici kuchyně a sušárna na oblečení.

Kanada - řeka Fraser

Rybolov

Řeka Fraser ústí do Tichého oceánu u Vancouveru a lov lososů i jeseterů probíhá v návaznosti na tahu ryb přímo na řece Fraser, případně na přítocích Harrison, Chehalis, Stave, Pitt a Chilliwack/Vedder river.

Rybáře dopravují k lovištím průvodci na motorových lodích (jetboats), lodě pojmou maximálně 4 osoby a průvodce. Doba transferu na jednotlivá loviště se pohybuje od 5 do 40 minut. Nejlepší rybářští průvodci, jejichž služby využíváme, jsou sdružení v asociaci, která kontroluje jejich způsobilost, technické vybavení a dohlíží na dodržování ochrany jeseterů. Ulovené lososy hostům zpracují-filetují, zabalí a zamrazí průvodci nebo zaměstnanci hotelu. Zapůjčení brodicích kalhot a veškerého vybavení pro lov jeseterů, případně vybavení pro lov lososů na přívlač i umělou mušku je zahrnuto v ceně služeb průvodce, ale doporučujeme předem specifikovat požadavky.

Rybáři, kteří nevyužívají služeb místních průvodců, loví zpravidla ze břehu na některém z přítoků řeky Fraser, většina z nich je dobře dostupná automobilem či pěšky, je zde však nutno počítat se zvýšenou koncentrací místních rybářů.

Kanada - řeka Fraser

Způsoby rybolovu

Lov jeseterů na přírodní nástrahy (kusy lososů, jikry) pod vedením průvodce. Zdejší průvodci pomáhají k trofejním úlovkům nejen zkušeným rybářům, ale zasvětí do základů rybaření i naprosté amatéry.

Lov lososů na přívlač, splávek a umělou mušku. Dostupná jsou loviště ideální pro muškaření i pasáže vhodné spíše pro přívlač.

Kanada - řeka Fraser

Lovené druhy ryb a sezóna

Rybolovná sezona pro lososy a jesetery trvá od června do listopadu, v zimních měsících lze s úspěchem lovit steelheady.

 • Losos chinook (king) 10-30kg. Červenec až srpen, na některých přítocích i v říjnu a listopadu.
 • Losos coho 4-10kg. Září – konec října.
 • Losos pink 2-4kg. V lichých letech táhne do řek až 30 miliónů kusů těchto ryb.
 • Steelhead - tažná forma pstruha duhového – top období únor-duben
 • Losos chum (psí) 3-10kg. Velmi bojovný druh. Září - konec října.
 • Losos sockeye
Kanada - řeka Fraser

Jeseter bilý

Jeseter bílý se v Kanadě těší přísné ochraně a jeho počty jsou stabilizované. Jeseteři žijí při západním pobřeží Ameriky od Kalifornie až po Aljašku, do řeky Fraser vytahují od července spolu s lososy, kteří představují důležitou součást jejich potravy. Hlavní sezónou lovu jeseterů je období od srpna do prosince. Všichni ulovení jeseteři musejí být po ulovení puštěni opět na svobodu. Rybářští průvodci, kteří doprovázejí rybáře při lovu jeseterů, musí být držiteli oprávnění k jejich lovu, respektují přísná pravidla, provádějí měření, kontrolu a značkování ulovených ryb.

Obvyklá velikost lovených ryb se pohybuje od 1 do 2,5 m (10-150 kg), vzácněji se loví exempláře přesahující magickou délku 3m. V období říjen-listopad není vzácností záběr i dvaceti jeseterů denně. Kompletní vybavení pro lov jeseterů zajišťují průvodci, loví se většinou ze zakotvených lodí na položenou s 50-80lb pruty s multiplikátorem.

Kanada - řeka Fraser Kanada - řeka Fraser

Doprava

Letecky

Pravidelné linky leteckých společností z Prahy či Vídně do Vancouveru. Možnost přímého letu do Vancouveru charterovým letem z Frankfurtu. Ceny od 20000,- Kč/osobu vč. tax.

Transfer autem z letiště do místa pobytu (Chilliwack) u řeky Fraser trvá asi 1,5 hodiny.

Z hotelu do místa rybolovu dopravují rybáře profesionální rybářští průvodci (15 minut jízdy autem a následně 5-30 minut jízdy lodí).

Kanada - řeka Fraser

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.

Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Ceny

Termíny - dle požadavků zákazníka.

Ceny

Varianta „Standard 1“ - 48 000,-kč/osobu ve skupině 4 osob - zahrnuje 7x ubytování v penzionu Fraser River´s Edge se snídaní, 5 dní rybolovu pod vedením profesionálního průvodce s lodí, obědy na lodi, 1 den rybolovu bez průvodce na řece Fraser nebo přítocích, veškeré transfery v Britské Kolumbii, zapůjčení rybářského vybavení, povolenku k rybolovu. Cílová ryba – losos, jeseter.

Varianta „Standard 2“ - 54 000,-kč/osobu ve skupině 3 osob - zahrnuje 7x ubytování v penzionu Fraser River´s Edge se snídaní, 5 dní rybolovu pod vedením profesionálního průvodce s lodí, obědy na lodi, 1 den rybolovu bez průvodce na řece Fraser nebo přítocích, veškeré transfery v Britské Kolumbii, zapůjčení rybářského vybavení, povolenku k rybolovu. Cílová ryba – losos, jeseter.

Varianta „Jeseter PROMO“ – 38 500,-kč/osobu ve skupině 4 osob - zahrnuje 7x ubytování v hotelu se snídaní, 6 dní rybolovu pod vedením profesionálního průvodce s lodí, obědy na lodi, veškeré transfery v Britské Kolumbii, zapůjčení rybářského vybavení, povolenku k rybolovu. Cílová ryba – jeseter bílý. Tato speciální nabídka platí pro měsíce Červen, Červenec, Listopad.

Varianta „Basic“ – cena 22 000,- kč/osobu ve skupině 4 osob - zahrnuje 7x ubytování v hotelu/penzionu se snídaní, 6 dní rybolovu na řece Fraser a přítocích, veškeré transfery v Britské Kolumbii, povolenku k rybolovu včetně lososové známky k ponechání úlovku. Cílová ryba – losos.

Ubytování v jednolůžkovém pokoji: + 1000 Kč/den

Zpáteční letenka Praha/Vídeň – Vancouver od 18 000,-kč.

Individuální cenová nabídka na vyžádání.

Možnost dokoupení následujících služeb a výletů:

 • Vyhlídkový let nad Vancouverem
 • Pozorování velryb
 • Hlubinný rybolov na moři – losos, halibut, lingcod
 • Golf
 • Scénické vyjížďky po okolí

Na přání také vyřídíme cestovní pojištění a víza, v případě, že budou pro občany ČR zapotřebí.

Kanada - řeka Fraser

Dovoz ryb z Kanady

Zpráva Komise Evropského Společenství ze dne 5. března 2009 o dovozu výrobků živočišného původu pro osobní spotřebu do zemí Evropského Společenství, kterou se upravuje zpráva číslo 136/2004.

Evropské Společenství - Komise č. 206/2009
(EU ABl. Nr. L 77, 24.03.2009, S. 1)
4. Omezené množství výrobků z ryb pro osobní spotřebu.

Je povoleno dovézt do EU pro osobní spotřebu omezené množství rybích výrobků (např. čerstvých, sušených, vařených, uzených nebo jinak upravených ryb), jestliže jsou splněny tyto podmínky:
- čerstvé ryby musí být vykuchány a
- hmotnost výrobků z ryb nepřekročí 20 kg.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Kanada - řeka Fraser
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce