Kanada - s Tony Čápem

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Kanada

Lov lososů a jesterů v Britské Kolumbii s Tony Čápem

Britská Kolumbie je provincie ležící na jihozápadě Kanady. Pro cestovatele se prezentuje nedotčenou divokou přírodu a je považována za jedno z nejkrásnějších míst na Zemi. Pro rybáře nabízí přímo uchvacující podmínky pro rybolov, ať už na řekách a jezerech, ale i na moři.

Průvodce Tony Čáp je Čechokanaďan žijící v Britské Kolumbii a své profesionální služby již léta nabízí rybářům i cestovatelům k jejich naprosté spokojenosti. Pobyt v Britské Kolumbii tudíž nemusí být čistě rybářského charakteru, ale je zde i možnost kombinace okružní cesty kombinované s rybolovem, vše na přání zákazníka. Tento typ pobytu doporučujeme i pro nerybáře či rodinné příslušníky.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v obytném voze typu „motorhome“ pro 6 lidí. V případě větší skupiny rybářů lze operativně zajistit druhý obytný vůz. Výhodou tohoto bydlení je možnost neustálého přesunu v závislosti na migraci ryb a také možnost poznání zdejší nádherné přírody.

Součástí ubytování je plná penze, alkoholické nápoje si klienti hradí sami.

Kanada

Rybolov

Rybolovná sezóna závisí na stavu vody a většinou začíná v červnu a končí na konci října. Rybolov probíhá na řekách Fraser, Kitimat, Squamish a Meziadin.

Způsoby rybolovu jsou muškaření, přívlač a plavaná.

Lovené druhy ryb:

 • Losos chinook (king) 10-30kg. Červenec až srpen, na některých přítocích i v říjnu a listopadu.
 • Losos coho 4-10kg.
 • Losos pink 2-4kg. V lichých letech táhne do řek až 30 miliónů kusů těchto ryb.
 • Steelhead
 • Losos chum (psí) 3-10kg. Velmi bojovný druh. Září - konec října.
 • Losos sockeye
Kanada
 • Jeseter bílý 20-500kg. Červenec – listopad. Lov jesetera bílého probíhá na řece Fraser pod vedením zkušených místních rybářských průvodců a je k němu třeba zapůjčení lodě. Lov této ryby není zahrnut v ceně a je na přání klienta. Pronájem průvodce s lodí pro 4 osoby od 600CAD/den. Způsob lovu je na položenou s pruty 50-80lb a multiplikátorem. Povolenka, nástrahy i vybavení je ve ceně. Loví se způsobem catch&release, všichni ulovení jeseteři musí být puštěni zpět na svobodu.
Kanada

Pro lov lososů je zapotřebí rybářské povolenky (cca 70CAD). Na základě této povolenky si smí rybář ponechat 1-2 ryby denně. Ulovené ryby Vám průvodce ochotně zpracuje a připraví.

Kanada

Na přání je možno také zajistit výlet na moře – hlubinný rybolov, cílovou rybou bývá většínou platýz obecný – halibut.

Kanada

Kompletní popis a instrukce ke sportovnímu rybolovu v BC napsané Tony Čápem naleznete ZDE.

Doprava

Letecky

Pravidelné linky leteckých společností z Prahy či Vídně do Vancouveru. Možnost přímého letu do Vancouveru charterovým letem z Frankfurtu. Ceny od 20000,- Kč/osobu vč. tax.

Vnitrostátní let Vancouver-Terrace od 600CAD – pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas přesunem z Vancouveru do severních oblastí Britské Kolumbie v autě. Na místě také zajistíme zapůjčení osobího či obytného vozu.

Kanada

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Ceny

Na rybolov do Britské Kolumbie se vyplatí kvůli místním značným vzdálenostem a časové náročnosti jet minimálně na 14 dní. Dle přání klientů lze však délku pobytu upravit na libovolnou dobu.

Cena za 14-denní pobyt je 40000,-Kč/osobu.

Cena zahrnuje: služby průvodce, ubytování v obytném voze typu „motorhome“, palivo, plnou penzi, na přání organizování fakultativních výletů, prohlídka Vancouveru, jednodenní výlet na Aljašku.

Cena lososové povolenky je cca. 70CAD.

Možnost dokoupení následujících služeb a výletů:

 • Rybolov jesetera bílého - od 600CAD/den. Cena zahrhuje loď pro 4 osoby, služby průvodce, povolenku, návnady a rybářské vybavení.
 • Vyhlídkový let nad Vancouverem – 80CAD
 • Pozorování velryb
 • Hlubinný rybolov na moři
 • Pronájem obytného vozu – pro max. 6 osob, cena od 100CAD/den. Cena zahrnuje nájem, pojištění, 200km denně.

Na přání také vyřídíme cestovní pojištění a víza, v případě, že budou stále pro občany ČR zapotřebí.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Kanada
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce