Kanada - po vlastní ose

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Pokud patříte mezi zkušenější rybáře a cestovatele, kteří upřednostňují individuální řešení a organizaci jejich potřeb, je tato volba přesně pro vás. Britská Kolumbie nabízí tisíce míst k prozkoumání a je jen na vás, jak se svým časem naložíte, dáte- li přednost rybolovu či poznávání zdejší nádherné přírody.

Kanada

Nabízíme vám možnost procestovat tuto část Kanady v zapůjčeném obytném voze („motorhome“) a vybrat si z vašeho pobytu přesně to, co hledáte. Tento pobyt doporučujeme i pro rodinné příslušníky a nerybáře, může sloužit také jako inspirace pro netypickou rodinnou dovolenou.

Kanada Kanada

Ubytování

Dle vašich představ a potřeb jsme pro vás schopni zajistit odpovídající obytný vůz, který splní všechny vaše požadavky. Obytné vozy se dělí dle velikosti na 3 kategorie:

Malé (cca. 6m) - pro max. 2 osoby + dítě

Kanada

Střední (cca. 7 - 9m) - pro max. 4 osoby + 2 děti

Kanada

Velké (nad 10m) – pro max. 4 osoby + 2 děti

Kanada

Všechny vozy jsou max. 3 roky staré a v perfektní technické kondici. Výbava vozu zahruje kompletně vybavenou kuchyň s lednicí a mikrovlnnou troubou, klimatizaci, televizi, WC a koupelnu se sprchou.

Kanada Kanada

Osoba, která si chce vůz zapůjčit, musí vlastnit mezinárodní řidičský průkaz a platnou kreditní kartu (VISA, Mastercard,..) V ceně vozu je již zahrnuto ložní prádlo, místní daně ,VIP pojištění a 100km/den. Pronájem vozu je možný celoročně, standardním nástupním místem je Vancouver, na přání však také zajistíme vůz v dalších městech (Calgary, Edmonton, Whitehorse, Toronto, Halifax, Montreal).

Kanada

Rybolov

Rybolovná sezóna závisí na stavu vody v řekách a většinou začíná v červnu a končí na konci října. Rybolov probíhá na řekách Fraser, Kitimat , Squamish a Meziadin, dle vlastního uvážení i jinde.

Způsoby rybolovu jsou muškaření, přívlač a plavaná. Podrobné informace o rybářském vybavení obdržíte spolu s informacemi o pobytu.

Kanada

Lovené druhy ryb:

 • Losos chinook (king) 10-30kg. Červenec až srpen, na některých přítocích i v říjnu a listopadu.
 • Losos coho 4-10kg.
 • Losos pink 2-4kg. V lichých letech táhne do řek až 30 miliónů kusů těchto ryb.
 • Steelhead
 • Losos chum (psí) 3-10kg. Velmi bojovný druh. Září - konec října.
 • Losos sockeye
Kanada
 • Jeseter bílý 20-500kg. Červenec – listopad. Lov jesetera bílého probíhá na řece Fraser pod vedením zkušených místních rybářských průvodců a je k němu třeba zapůjčení lodě. Lov této ryby není zahrnut v ceně a je na přání klienta. Pronájem průvodce s lodí pro 4 osoby od 600CAD/den. Způsob lovu je na položenou s pruty 50-80lb a multiplikátorem. Povolenka, nástrahy i vybavení je ve ceně. Loví se způsobem catch&release, všichni ulovení jeseteři musí být puštěni zpět na svobodu.
Kanada

Pro lov lososů je zapotřebí rybářské povolenky (cca 70CAD). Na základě této povolenky si smí rybář ponechat 1-2 ryby denně.

Trasy

Využijte nabídku některé z našich předem naplánovaných tras. Ulehčí vám to spoustu rozhodování a máte také zaručeno, že uvidíte opravdu jen to nejzajímavější z Britské Kolumbie.

Trasa A: BC a Rocky Mountain tour

Navštívená místa: Vancouver - Whistler - Wells Gray Park - Jasper - Banff - Kelowna – Vancouver

13 dní v těch nejlepších lokalitách BC a národních parcích Rocky Mountains. Po celé cestě pro vás budou rezervovány kempoviště, kde máte zajištěn nocleh a veškeré informace o oblasti, ve které se právě nacházíte. Detailní informace o trase rádi poskytneme.

Cena za tuto trasu začíná na 900CAD + taxy a je pro 2 osoby, nezahrnuje pronájem obytného vozu.

Trasa B: Vancouver Island tour

Navštívená místa: Vancouver – Victoria - Goldstream Provincial Park – Nanaimo – Tofino – Courtenay - Vancouver via Horseshoe Bay

8 denní trasa, během které navštívíte ty nejzajímavější místa na západ od Vancouveru, na Vancouver Island. Zde je již jen na vás, jaké místo pro kempování či nocleh zvolíte, samozřejmě poskytneme detailní informace o možnostech oblasti, ve které se budete nacházet.

Doprava

Letecky

Pravidelné linky leteckých společností z Prahy či Vídně do Vancouveru. Možnost přímého letu do Vancouveru charterovým letem z Frankfurtu. Ceny od 20000,- Kč/osobu vč. tax.

Kanada

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Ceny

Ceny pronájmu obytných vozů se pohybují od 15 000,- Kč / týden. Tato cena závisí na aktuální sezóně a kurzu kanadského dolaru. V ceně vozu je již zahrnuto ložní prádlo, místní daně ,VIP pojištění a 100km/den . Není zahrnuto: benzín, trasy, stravování , poplatky za kempoviště. Pro aktuální nabídku a ceny nás prosím kontaktujte.

Cena lososové povolenky je cca. 70CAD.

Možnost dokoupení následujících služeb a výletů:

 • Rybolov jesetera bílého - od 600CAD/den. Cena zahrnuje loď pro 4 osoby, služby průvodce, povolenku, návnady a rybářské vybavení.
 • Vyhlídkový let nad Vancouverem – 80CAD
 • Pozorování velryb
 • Hlubinný rybolov na moři

Na přání také vyřídíme cestovní pojištění a víza, v případě, že budou stále pro občany ČR zapotřebí.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Kanada
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce