Kapverdy - ostrov Sal

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Kapverdy

Kapverdy - archipelágo 10 ostrovů v jižní části severního Atlantiku, 350nm od Senegalu a 7 hodin letu z Evropy.

Dosud nezkažený ráj mezi obratníkem Raka a rovníkem.

Smaragdově zelená, křišťálově čistá voda, suché klima s teplotami konstantně se pohybujícími po celý rok mezi 24° a 31°C a vodou mezi 20° a 25°C, nabízejí jednotnou sezónu trvající 12 měsíců. Léto tvající 365 dní v roce, s malou výjimkou mezi listopadem a březnem, kdy větry okolo ostrovů bývají silnější.

Ostrov Sal nabízí tak unikátní geografickou strukturu, že již jen několik mil od pobřeží voda dosahuje hloubky 3000 metrů. Rybaření na ostrově je od nepaměti nedílnou součástí místní kultury. Naše rybářská základna se nachází ve vesnici Santa Maria, která je historickým rybářským centrem celého ostrova Sal.

Kapverdy

Kapverdy jsou rovněž velmi oblíbenou turistickou destinací. Je zde tedy možnost spojení rodinné dovolené formou all inclusive s aktivním rybolovem.

Kapverdy jsou malým rybářským rájem, proto zdejší rybářští průvodci dodržují některá jednoduchá pravidla na ochranu ryb a tohoto jedinečného rybářského místa. Rybářská dovolená v tropech neznamená devastaci rybí populace a nachytání spousty úlovků jen za účelem fotografie. Zde v našem ryářském centru věříme na ochranu a zachování přírody, tudíž pokud chytíte „billfish“ a nebude to opravdu velká ryba, žádáme vás o její navrácení zpět do oceánu. Ti rybáři, kteří tak učiní, budou odměněni certifikátem o navrácení úlovku a tento certifikát bude vaše opravdová trofej. Předem děkujeme.

Kapverdy

Ubytování

Pension Porta do Vento***

Moderní rodinný hotel otevřený v dubnu 2007 je situovaný přímo v srdci letoviska Santa Maria nedaleko krásné zlaté pláže na ostrově Sal. Standardní pokoje, stropní ventilátor - malá lednička zdarma na vyžádání - telefon, televizor, vlastní sociální zařízení, (koupelna se sprchou, vysoušeč vlasů, WC) některé pokoje s balkonem - trezor na recepci (za poplatek). Nabízí ubytování typu B&B (se snídaní) nebo s polopenzí. Cena za osobu/týden od 3200,-Kč. V ceně je zahrnut transfer z/na letiště.

Kapverdy

Residence Aparthotel Ponta Preta

Budova skládající se ze dvou bloků, celkem 39 apartmánů, 500m od centra Santa Maria. Ubytování typu B&B (se snídaní) nebo s polopenzí. Většina apartmánů má vlastní terasu. Pokoje jso vybaveny klimatizací, satelitní TV, lednicí,telefonem a trezorem. Cena za osobu/týden od 4800,-Kč. V ceně je zahrnut transfer z/na letiště.

Kapverdy

Pro náročnější klienty a rodiny s dětmi se nabízí možnost ubytování v all-inclusive hotelích vyšší kategorie na pláži v Santa Maria, cena za osobu od 21000,-Kč/týden. Pro informace o konkrétním typu hotelu nás prosím kontaktujte.

Rybolov

Vertikální Jigging

Po letech plných testů , pokusů a fascinujících zážitků, můžeme svým zákazníkům konečně nabídnout vertikální rybolov na otevřeném oceánu v jeho nejčistší podobě. Rybaří se na hloubce 100-140m s podlouhlými jigy o váze 200-400g. Pro začátečníky je možnost použití elektrických navijáků.

Cílovou rybou je většinou amberjack ( až 80kg) , grouper, wahoo a další různé druhy ryb žijící u dna. Veškeré rybářské vybavení na lodi je v ceně, rybářské centrum disponuje moderním vybavením pro jigging včetně elektrických navijáků. Samozřejmě je zde možnost použití vlastního vybavení.

Kapverdy

Trolling

Pouze několik mil od pobřeží je možnost rybolovu na otevřeném oceánu, a to jak místní, tak i migrující druhy ryb. Rybolov vláčením umělé nástrahy za lodí.

Loví se hlavně tuňák žlutoploutvý, dorado, plachetník, wahoo a různé druhy žraloků.

Veškeré vybavení včetně živých nástrah na lodi je v ceně. Výlety na trolling jsou půldenní, vyjíždí se buď ráno nebo odpoledne.

Kapverdy

Big Game

Sal nabízí jedny z nejlepších hotspotů na světě pro lov krále oceánů – mečouna modrého atlantského. Možnosti pro lov se nabízí jen pár mil od ostrova. Sezóna začíná v půlce dubna a končí v srpnu, v závislosti na teplotě vody a vzduchu.

Každý rok jsou zde stovky záběrů a v posledních letech jich přibývá, jelikož se marlini značkují a vrací zpět do vody namísto jejich ponechání. Průměrná váha marlina je zde 500lb a rekord rybářského centra je 816lb!

Veškeré vybavení včetně živých nástrah na lodi je v ceně. Nabízí se celodenní vyjížďky.

Kapverdy

Deep fishing

Klasické rybaření s živou nástrahou u dna na otevřeném moři. Loví se různé druhy ryb žijící u dna.

Veškeré vybavení včetně živých nástrah na lodi je v ceně. Vyjíždí se buď ráno nebo odpoledne.

Kapverdy

Lodě

Fishing Maria

Kapverdy

6m loď s 35HP motorem. Vybavení zahrnuje GPS, sonar, VHF radio, box na živé nástrahy, držáky na pruty a gaf. Používá se především na deep fishing a drifting. Max pro 4 osoby.

JOJO

Kapverdy

Trophy 2052 hardtop, 7x2,5m ,Mercury diesel, plná výbava, zdolávací křeslo, outriggery, držáky na pruty a gafy. 20/30lb stand-up pruty a 50/80lb trollingové pruty. Používá se na trolling, big game a jigging. Max pro 2 osoby.

BIGJO

Kapverdy

Doprava

Ve spolupráci s naším charterovým partnerem zajišťujeme přímé lety Praha-Sal-Praha (doba letu cca 7 hodin). Cena zpáteční letenky 13900,- včetně všech poplatků. Odlety vždy v sobotu.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Ceny

Ceny budou potvrzeny při objednávce a jsou uvedeny vždy za pronájem celé lodě.

Každý výjezd na ryby je doprovázen zkušeným skipperem s mnohaletou praxí, v ceně je veškeré vybavení na lodi. Možnost použití vlastního vybavení, bez možnosti redukce ceny.

Nabízíme také kombinace jednotlivých způsobů rybolovu, v určitých obdobích roku i za akční ceny, na přání klienta jsme schopni zajistit individuální rybářské balíčky. Pro aktuální nabídku se prosím informujte na info@worldfishing.cz nebo tel. +420732480630

Možnost využití také „all inclusive“ balíčku. Zahrnuje letenku, ubytování v apartmánu se snídaní a 4 vyjížďky na moře.

Cena za týden od 950 € / osobu / ve skupině minimálně 4 rybařících osob

Ceny 2013

Deep fishing - půldenní
Fishing Maria 120 € (1 nebo 2 os.)
Fishing Maria 180 € pro 3 os.
JOJO 150 € (1 nebo 2 os.)
JOJO 190 € pro 3 os.
BIGJO 220 € (1 - 3 os.)
BIGJO 270 € (4 - 5 os.)
Trolling - půldenní
JOJO 270 € (1 - 2 os.)
BIGJO 350 € (1 - 3 os.)
BIGJO 420 € (4 - 5 os.)
Jigging - půldenní
JOJO 270 € (1 - 2 os.)
BIGJO 350 € (1 - 3 os.)
BIGJO 420 € (4 - 5 os.)
BIG GAME BLUE MARLIN - celodenní
BIGJO 720 € (1 - 2 os.)
BIGJO 820 € (1 - 3 os.)
BIGJO 870 € (5 os.)

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

  • International Game Fish Association
  • MRK.cz - Stále na rybách
  • chytej.cz ...blíž k rybám
  • Rybářský obchod FISHING-MART
  • Kapitánské zkoušky
  • České centrum na Aljašce