Mongolsko

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Na světě je už málo míst, kam dosud nedorazila civilizace a s ní znečištění, stres a každodenní shon, který nám bere naši sounáležitost s přírodou a s opravdovými hodnotami života. Přijeďte se na chvíli zastavit, načerpáte novou sílu a energii. Uvidíte nejmodřejší oblohu na vlastní oči, napijete se z průzračné vody, která už po miliony let teče zlatými řečišti, kolem kterých vedly i stezky dinosaurů. A kromě toho, si ještě bezvadně zachytáte!

Mongolsko

Rybářská sezona v Mongolsku

Nejčastěji jezdíme do Mongolska od poloviny srpna do konce října. Podzim je pro rybářskou dovolenou v Mongolsku jako stvořený. Vzhledem ke snižujícím se teplotám přijímají ryby aktivněji potravu a jsou snáze ulovitelné. Na začátku září přichází první ochlazení, které signalizuje konec babího léta, ale ještě na konci měsíce mohou být denní teploty okolo 25°C, zatímco noční teploty jsou už dávno pod bodem mrazu. Příroda se rychle mění a umožní Vám nejen nádherné rybaření, ale i spousty nepakovatelných fotozáběrů a chvil strávených v divoce krásném prostředí.

Mongolsko

Rybaření a pobyt

Rybářský srubový tábor se nachází v chráněné přírodní oblasti na řece Onon, zhruba 25 km od ruské hranice. Můžete zde lovit na malých ramenech hlavního toku, na jeho přítocích, stejně tak jako na hlavní řece. Doporučenými metodami jsou muškaření a přívlač. Nejčastěji se loví lenok a ononský pstruh, dále síh a samozřejmě i tajmen.

Mongolsko

Ubytování je v dřevěných srubech po šesti. Na každé posteli je měkká vlněná podložka. Spací pytel je nutno mít vlastní. Ve srubech se nekouří!

Táborový život je určován aktuálními požadavky rybářů. Během pobytu v kempu je ráno poskytována snídaně a večer teplé jídlo. Na ryby odchází rybáři se svačinou. Rybaří se jak v bezprostředním okolí tábora (ten je 35 m od řeky) tak i ve vzdálenějším okolí, kam jezdíme terénními auty, která jsou po celou dobu pobytu k dispozici. Je možno podniknout i delší několikadenní výpravy na okolní řeky Balž a Barchyngol a přespat v expedičních stanech.

Mongolsko

Doprava a základní informace

Doprava do tábora probíhá po ose Praha-Moskva-Ulaanbaatar a zpět letecky a z Ulaanbaataru do tábora vzdáleného 420 km terénními auty. Polovina cesty je po asfaltové silnici, zbytek po nezpevněné šotolině. Doba jízdy je cca 8 hodin. Po příletu do Ulaanbaataru je zajištěn jeden nocleh v penzionu a dva noclehy před odletem zpět domů.

 1. časová zóna: UTC+7, letní čas UTC+8
 2. měna: tugrik MNT – směnitelný za USD, EUR a někdy i Kč, kreditní karty akceptuje většina obchodů v hl.m. Ulaanbaatar, bankomaty a banky někdy i 24/7
 3. úřední jazyk: chalch Mongolština (dále se v Mongolsku domluvíte rusky, anglicky a občas i česky)
 4. písmo: modifikovaná cyrilice (azbuka) a výjimečně latinka
 5. očkování: není povinné, doporučené očkování proti: břišnímu tyfu, tetanu, vzteklině, žloutence typu A a B
 6. víza: pro cestu do Mongolska platí vízová povinnost
 7. hmotnost zavazadel: do letadla je 23 + 5 Kg
Mongolsko

Cena zájezdu

69 000 Kč v termínech srpen-říjen

Cena obsahuje

 1. v ceně zájezdu je obsažena letenka, vízum, klientský servis při odbavení na letištích v Praze a ULN
 2. 3x nocleh v hotelu (1 noc po příletu do Ulaanbaataru, 2 noci před odletem z Ulaanbaataru) transfer z letiště v Ulaanbaataru do hotelu, cestu do tábora a zpět
 3. terénní auta pro přesun k vodě v blízkém okolí cca 15km a jednou týdně nákup
 4. povolení k rybolovu a služby českého průvodce po celou dobu pobytu
 5. ubytování v táboře ve srubech
 6. strava po dobu pobytu v táboře: 1 teplé jídlo denněvaříme českou kuchyni, snídaně a svačina na ryby ze společných zásob + vlastní, nealkoholické nápoje

Další platby

 1. vstupy do muzejí a národních parků
 2. výlety na koních
 3. přesuny za rybařením na delší vzdálenost mimo tábořiště
 4. ostatní povolení k lovu zvěře

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Mongolsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce