Norsko - Havoya

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Ostrov Havoya se nachází v kraji Finnmark na severu Norska, asi 50km jihozápadně od Nordkappu a nabízí excelentní podmínky, které dnes rybář od mořského hlubinného rybolovu očekává. Spojení ostrova Havoya s pevninou zajišťuje most, není tudíž třeba použít trajekt. Ostrov omývají vody Barentsova moře, které je velmi bohaté na ryby, zejména trofejní tresky obecné a halibuty.

Norsko

Pobyt na ostrově Havoya doporučujeme jak začínajícím, tak i zkušeným rybářům, kteří mají s mořským rybolovem praxi, znají své možnosti a touží po trofejních úlovcích.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v obci Havoysund (cca. 1200 obyvatel), kde se nachází rybářské středisko, které je součástí Havoysund Hotelu. K dispozici jsou chaty s apartmány pro 2 (jednoložnicové) nebo 4 (dvouložnicové) osoby. V apartmánech se nachází velký obývací pokoj s plně vybavenou kuchyní, WC a sprcha. Možnost přistýlky pro extra osobu v obývacím pokoji. V každé chatě je místost k zamražení úlovků. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně.

Norsko

Dále je možnost ubytování Havoysund hotelu, který nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se snídaní. K dispozici je hostům restaurace/kavárna v hotelové budově, která je otevřená 7dní v týdnu od rána do večera. Dále se zde nachází bar, který se otevírá večer a night klub, který je otevřen o víkendech.

Kotviště lodí/molo se nachází v bezprostřední blízkosti ubytování. K dispozici jsou špičkové lodě Arronet délky 7 m s volantem, elektrickým startováním, echolotem-GPS-plotterem, VHF vysílačkou a motorem 135HP. Lodě jsou vybaveny gafy na ryby. Část návštěvníků ostrova využívá možnosti rybolovu na větší lodi Arronet (8,5m, 300HP) pod vedením zkušeného kapitána - průvodce. Kapacita této lodi je 5 osob+průvodce. Platíte pouze benzín, který projedete během rybolovu.

Norsko

Rybolov

Rybářská sezóna začíná na ostrově Havoya v polovině dubna a trvá do poloviny září. Pobřeží ostrova je významným lovištěm trofejních tresek obecných, ale loví se zde i velké tresky tmavé, jednoskvrnné, vlkouši a okouníci. Zdejší populace tresek se skládá z arktických oceánských tresek i jedinců, kteří žijí celý rok na pobřeží. V poslední době se stal ostrov Havoya excelentním lovištěm halibuta.

Návštěvníci ostrova oceňují na tomto revíru především polohu lovišť trofejních ryb. Není nutné jezdit daleko ani rybařit na hloubkách - jen několik minut jízdy z přístaviště jsou vynikající loviště, mnohá z nich jen na hloubce 20-40 metrů!

Norsko

Při lovu trofejních tresek se nejčastěji používá montáže pilkerů 200-1000 g s návazci (úhoříci nebo chobotničky). Lovci halibutů dávají přednost jigům 300-500 g (loviště jsou zpravidla na hloubkách do 50 m, kde vzniká silné proudění) a jako nástrahy používají buď velké twistery-rippery nebo tresky tmavé o hmotnosti 0,5-1 kg.

Přívlač je účinná především podél pobřeží, na mělčinách, v místech se zvýšeným prouděním vody a v blízkosti porostů řas a chaluh. Nejčastěji se vláčí plandavky a gumové nástrahy.

Norsko

Řízení motorových lodí

Řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí v Norsku k řízení lodí delších než 8 metrů nebo vybavených motory o výkonu nad 25 HP být držiteli mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí výše uvedených parametrů (kapitánský průkaz).

Nástrahy ZOOM

Doprava

Doprava do revíru je možná automobilem nebo letecky (z letiště pak následuje transfer taxíkem, cesta do rybářského revíru v pronajatém automobilu nebo svoz autobusem). Letadlem se cestuje nejčastěji po trase Praha-Oslo-Alta. Ceny letenek od 10000,-Kč/osobu vč. tax.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Norsko

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů: ZDE .

Rezervace trajektů on-line

Ceny

 • Cena 23500,- Kč / osobu zahrnuje: 7x ubytování, 7x snídani, pronájem lodě, finální úklid, povlečení a ručníky, služby rybářského průvodce v místě pobytu.
 • Ceny jsou kalkulovány při obsazení apartmánu 4 osobami.
 • Ubytování v apartmánu pro 2 osoby: +1200,-kč/ osobu / týden
 • Ubytování v hotelu se snídaní: příplatek za jednolůžkový pokoj: +5000,- Kč / osobu / týden
 • Pronájem plovoucího obleku: 1200 Kč / týden
 • Pronájem rybářského vybavení (prut, multiplikátor, pletenka) : 1500 Kč / týden
 • Transfer autobusem Alta – Havoysund (pro cestující letecky): 1500,- Kč / osobu

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Norsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce