Norsko - Lofoty - Å

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Å je vesnice o přibližně stovce obyvatel na norských Lofotech nacházející se na jihu ostrova Moskenesøy. V Å sídlí Norské rybářské muzeum a Muzeum sušených ryb (stockfish, tørrfisk), ve kterém je představována tisíciletá historie obchodu se sušenými rybami. Není vysvětlován pouze způsob jejich sušení, ale muzeum též objasňuje osmnáct úrovní kvality a příslušné nároky na ně.

Norsko - Lofoty - Å

Souostroví Lofoty je jedním z nejoblíbenějších míst v Norsku, National Geographic je považuje za třetí nejpřitažlivější ostrovy na světě. Nalézají se hodně na severu, ale i přes svou polohu zde vládne poměrné mírné, spíše oceánské klima. Rybaření je zde tradicí již po tisíce let. Vedle turismu tvoří rybolov hlavní zdroj obživy.

Norsko - Lofoty - Å

Ubytování

Ubytování je zajištěno v rybářském středisku – hotelu a tradičních norských chatách pro 2-6 osob, v bezprostřední blízkosti vody, cca 10 min autem od přístavu v Moskenes.

Všechny chaty mají 2-4lůžkové ložnice, obývací místnost, vybavenou kuchyň a WC s koupelnou.

Norsko - Lofoty - Å Norsko - Lofoty - Å

Dále je pro rybáře k dispozici ubytování v jedno- a dvoulůžkových pokojích v hotelu s restaurací. Restauraci s barem mohou využívat všichni hosté ubytovaní v kempu, v nabídce jsou snídaně, obědové balíčky i večeře.

Norsko - Lofoty - Å Norsko - Lofoty - Å

Součástí rybářského střediska je krytá filetárna, prostorný mrazící box, sušárna na oblečení a rybářský obchod s kvalitním vybavením.

Norsko - Lofoty - Å

Kotviště lodí/molo se nachází v bezprostřední blízkosti ubytování. K dispozici jsou špičkové lodě Arronet délky 7 m s volantem, elektrickým startováním, echolotem-GPS-plotterem, VHF vysílačkou a motorem 135HP. Lodě jsou vybaveny gafy na ryby.

Norsko - Lofoty - Å

Rybolov

Jedinečná poloha v Å umožňuje rybařit prakticky již „za dveřmi“ rybářského kempu. Lokalita obklopená na jihu ostrovy Vaeroy a Rost, v bezprostřední blízkosti jednoho z nejsilnějších mořských proudů na světě Moskenstraumen , kde vzniká proudění až 6m/s a rozdíly v přílivech a odlivech až 4m – ideální místa na lov trofejních ryb, zejména halibutů a tresek tmavých.

Norsko - Lofoty - Å

Rybářská sezóna začíná na Lofotech v polovině dubna a trvá do poloviny října. Je zde také možnost v jarních měsících lovit tresky „skrei“.

Při lovu trofejních tresek se nejčastěji používá montáže pilkerů 200-1000 g s návazci (úhoříci nebo chobotničky). Lovci halibutů dávají přednost jigům 300-500 g (loviště jsou zpravidla na hloubkách do 50 m, kde vzniká silné proudění) a jako nástrahy používají buď velké twistery-rippery nebo tresky tmavé o hmotnosti 0,5-1 kg.

Přívlač je účinná především podél pobřeží, na mělčinách, v místech se zvýšeným prouděním vody a v blízkosti porostů řas a chaluh. Nejčastěji se vláčí plandavky a gumové nástrahy.

Norsko - Lofoty - Å Norsko - Lofoty - Å

Řízení motorových lodí

Řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí v Norsku k řízení lodí delších než 8 metrů nebo vybavených motory o výkonu nad 25 HP být držiteli mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí výše uvedených parametrů (kapitánský průkaz).

Nástrahy ZOOM

Doprava

Doprava do revíru je možná automobilem nebo letecky (z letiště pak následuje transfer taxíkem, cesta do rybářského revíru v pronajatém automobilu nebo svoz autobusem). Letadlem se cestuje nejčastěji po trase Praha-Oslo-Bodo- Leknes. Ceny letenek od 10000,-Kč / osobu vč. tax.

Zajišťujeme transfery z letiště v Leknes a Evenes.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Norsko

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů: ZDE.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

 • Cena 24000,- Kč / osobu zahrnuje:7x ubytování, pronájem lodě Arronet 135HP, finální úklid, povlečení a ručníky, služby rybářského průvodce v místě pobytu. Ceny jsou kalkulovány při obsazení chaty (nebo dvou dvoulůžkových pokojů) minimálně 4 osobami.
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji + pronájem lodě Arronet 135HP pro 2 osoby: 39000,-kč / osobu
 • Ubytování v chatě pro 6 osob + pronájem 2x loď Arronet 135HP: 25500,- Kč / osobu, při obsazení chaty 6 osobami.
 • Pronájem plovoucího obleku: 1200,- Kč / týden.
 • Pronájem rybářského vybavení (prut, multiplikátor, pletenka): 1500,- Kč / týden.
 • Plná penze – 13900,-kč/osobu/týden . Polopenze 6500,-kč/osobu/týden. Snídaně 4100,-kč/osobu/týden

Další cenové kalkulace na vyžádání.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Norsko - Lofoty - Å Norsko - Lofoty - Å
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce