Norsko - Lofoty

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Souostroví Lofoty je jedním z nejoblíbenějších míst v Norsku, National Geographic je považuje za třetí nejpřitažlivější ostrovy na světě. Nalézají se hodně na severu, ale i přes svou polohu zde vládne poměrné mírné, spíše oceánské klima. Rybaření je zde tradicí již po tisíce let. Vedle turismu tvoří rybolov hlavní zdroj obživy.

Norsko

Ubytování

Ubytování je zajištěno v moderním rybářském středisku přímo u vody, cca. 10min autem od letiště v Leknes.

K dispozici jsou nově vystavěné (2019) a plně vybavené apartmány nejvyšší kvality, které nabízí zázemí až pro 9 osob.

Pro menší skupiny nabízíme dvouložnicové apartmány pro max 4 osoby.

Ve všech apartmánech je zdarma k dispozici wi-fi, na místě je samozřejmostí i sušárna a místnost s mrazícími boxy.

Norsko

Kotviště lodí/molo se nachází v bezprostřední blízkosti ubytování. K dispozici jsou špičkové lodě Arronet délky 7m s volantem, elektrickým startováním, echolotem-GPS-plotterem, VHF vysílačkou a motorem 150HP. Lodě jsou vybaveny gafy na ryby.

Norsko

Rybolov

Rybářská sezóna začíná na Lofotech v polovině dubna a trvá do poloviny října. Pobřeží je významným lovištěm trofejních tresek obecných, ale loví se zde i velké tresky tmavé, jednoskvrnné, vlkouši a okouníci. Zdejší populace tresek se skládá z arktických oceánských tresek i jedinců, kteří žijí celý rok na pobřeží. Loviště „Nappstraumen“ je velmi dobře kryto před větrem a nabízí excelentní podmínky pro lov halibutů jen 5min. lodí od rybářského centra!

Norsko

Při lovu trofejních tresek se nejčastěji používá montáže pilkerů 200-1000 g s návazci (úhoříci nebo chobotničky). Lovci halibutů dávají přednost jigům 300-500 g (loviště jsou zpravidla na hloubkách do 50 m, kde vzniká silné proudění) a jako nástrahy používají buď velké twistery-rippery nebo tresky tmavé o hmotnosti 0,5-1 kg.

Přívlač je účinná především podél pobřeží, na mělčinách, v místech se zvýšeným prouděním vody a v blízkosti porostů řas a chaluh. Nejčastěji se vláčí plandavky a gumové nástrahy.

Norsko

Řízení motorových lodí

Řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí v Norsku k řízení lodí delších než 8 metrů nebo vybavených motory o výkonu nad 25 HP být držiteli mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí výše uvedených parametrů (kapitánský průkaz).

Nástrahy ZOOM

Doprava

Doprava do revíru je možná automobilem nebo letecky (z letiště pak následuje transfer taxíkem, cesta do rybářského revíru v pronajatém automobilu nebo svoz autobusem). Letadlem se cestuje nejčastěji po trase Praha-Oslo-Bodo- Leknes. Ceny letenek od 10000,-Kč / osobu vč. tax.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Norsko

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů: ZDE.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

  • Cena 23000,- Kč / osobu zahrnuje : 7x ubytování, pronájem lodě Arronet 135HP, finální úklid, povlečení a ručníky , služby rybářského průvodce v místě pobytu.
  • Ceny jsou kalkulovány při obsazení chaty minimálně 4 osobami.
  • Pronájem plovoucího obleku : 1200,- Kč / týden.
  • Pronájem rybářského vybavení (prut, multiplikátor, pletenka) : 1500,- Kč / týden.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Norsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

  • International Game Fish Association
  • MRK.cz - Stále na rybách
  • chytej.cz ...blíž k rybám
  • Rybářský obchod FISHING-MART
  • Kapitánské zkoušky
  • České centrum na Aljašce