Norsko - Smola

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Oblíbené rybářské středisko Smola Feriesenter se nachází poblíž Straumen na ostrově Smola, v kraji Møre og Romsdal, asi 150km západně od Trondheimu. Se svou výhodnou polohou v atraktivní oblasti středního Norska nabízí vše, co si sportovní rybáři mohou přát. Oblast fjordů středního Norska je rybáři (a nejen jimi) velmi vyhledávaná. Blízkost volného moře a členité fjordy, to jsou ideální podmínky pro mořský rybolov. Nádherné přírodní scenérie zase lákají k výletům do okolí.

Nemalou výhodou zvolené lokality je i to, že je poměrně rychle dostupná. Další oblíbená místa v okolí 63. rovnoběžky (např. oblast Aure, ostrovy Hitra a Froya) jsou prakticky téměř na dohled. Okolní pobřežní oblast s fjordy a množstvím podmořských útesů a ostrůvků poskytuje závětří při nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Norsko

Ubytování

Ubytování je pro rybáře zajištěno v tradičních norských chatách (3x dvouložnicové pro 4 osoby a 1x pro max 6 osob), dále v apartmánech pro 2-3 osoby a v poslední řadě je také k dispozici velký apartmán pro max. 12 osob. Apartmány a chaty nabízí vysoký standard ubytování. Jsou vybaveny koupelnou, WC, obývací místností s TV/satelitem a vybavenou kuchyní, kde je k dispozici myčka, lednice, sporák a mikrovlnná trouba. Samozřejmostí je i ložní prádlo a ručníky. Zdarma k dispozici připojení wi-fi.

Norsko

Ubytování se nachází v bezprostřední blízkosti vody, každá chata/apartmán mají k dispozici terasu s výhledem na moře. Místo pro filetování ryb se nachází přímo u mola, každý apartmán zde má svůj mrazící box pro uchovávání úlovků.

Norsko

Dům EDOY

Dvoupatrový dům pro 6 osob a max. 2 osoby na přistýlce. Je vybaven koupelnou, WC, obývací místností s TV/satelitem a vybavenou kuchyní, kde je k dispozici myčka, lednice, sporák a mikrovlnná trouba. Nachází se 9km od rybářského centra na ostově Edoy a jeho lokalita přímo u lovných míst zaručuje, že za svým úlovkem nebudete muset jezdit daleko. Přístaviště a molo se nachází 100m od domu.

Norsko

Rybolov

Rybolovná sezóna na ostrově Smola začíná zpravidla v dubnu a končí v listopadu. V ostatních měsících je rybolov také možný, ale není tak efektivní. Středisko má strategickou polohu na břehu ostrova s členitým pobřežím, kde lze úspěšně lovit i za nepříznivého počasí, na otevřené moře je to asi 15min. jízdy lodí.

Sportovní rybáři zde loví především tresky obecné, tmavé, tresky pollack a okouníky. Na své si přijdou i lovci mníků, kteří zde dorůstají úctyhodných rozměrů. V posledních letech bylo uloveno i dost halibutů, na které se rybáři stále častěji specializují. Od července k pobřeží najíždějí makrely.

Norsko

Nejčastější způsoby rybolovu jsou pilkrování a přívlač, pro lov mníků se používají speciální montáže. Makrely se s úspěchem chytají na makrelové čí sleďové návazce. Zvláště v letních měsících je účinná přívlač a muškaření, především podél pobřeží, na mělčinách, v místech se zvýšeným prouděním vody a v blízkosti porostů řas a chaluh. Nejčastěji se vláčí plandavky a gumové nástrahy.

Okolí ostrova a jeho vnitrozemí nabízí také perfektní podmínky pro lov pstuhů, mořských pstruhů a lososů.

Norsko

K dispozici jsou kvalitní hliníkové lodě Kaasboll 50HP. Všechny lodě jsou vybaveny GPS, echolotem a držáky na pruty.

Norsko

Řízení motorových lodí

Řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí v Norsku k řízení lodí delších než 8 metrů nebo vybavených motory o výkonu nad 25 HP být držiteli mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí výše uvedených parametrů (kapitánský průkaz).

Nástrahy ZOOM

Doprava

Doprava do revíru je možná automobilem nebo letecky (z letiště je možno zajistit transfer na místo nebo cestovat v pronajatém automobilu). Letadlem se cestuje po trase Praha-Trondheim, středisko Smola Feriesenter je odtud vzáleno jen 150km. Ceny letenek od 5000,-Kč/osobu vč. tax.

Norsko

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem. Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů ZDE.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

Ceny za týden v období 01.04. - 01.10.

Chata 52m2 pro 4 osoby : 22 500,- Kč
Chata 72m2 pro max 6 osob : 28 500,- Kč
Apartmán 40m2 pro 2 osoby : 16 000,- Kč
Dům Edoy 80m2 pro 6 osob : 25 000,- Kč
Přistýlka pro 1 osobu : 1500,- Kč
Závěrečný úklid : 2500,- Kč - platí se při příjezdu

Apartmán pro 12 osob 220m2 : 35 500,- Kč při obsazenosti 6 osobami + 2800,- Kč za každou další osobu, závěrečný úklid 5000,- Kč - platí se při příjezdu

Loď Kaasboll 19ft / 5OHP s GPS a echolotem : 18 000,- Kč

Ceny za týden v období 01.10. - 01.04.

Chata 47m2 pro 4 osoby : 14 500,- Kč
Apartmán 38m2 pro 2 osoby : 12 200,- Kč
Dům Edoy 80m2 pro 6 osob : 15 600,- Kč
Přistýlka pro 1 osobu : 1500,- Kč
Závěrečný úklid : 2500,- Kč - platí se při příjezdu

Apartmán pro 12 osob 220m2 : 32 500,- Kč při obsazenosti 6 osobami + 2600,- Kč za každou další osobu, závěrečný úklid 5000,- Kč - platí se při příjezdu

Loď Kaasboll 19ft / 5OHP s GPS a echolotem : 16 000,- Kč

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Norsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

  • International Game Fish Association
  • MRK.cz - Stále na rybách
  • chytej.cz ...blíž k rybám
  • Rybářský obchod FISHING-MART
  • Kapitánské zkoušky
  • České centrum na Aljašce