Norsko - Soroya - Sorvaer Gjestehus

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Ostrov Soroya v kraji Finnmark na severu Norska nabízí asi to nejlepší, co může dnes rybář od mořského hlubinného rybolovu očekávat. Sami Norové tento ostrov nazývají rybářským rájem. Ostrov omývají vody Barentsova moře, které je velmi bohaté na ryby, zejména trofejní tresky obecné a halibuty.

Norsko

Pobyt na ostrově Soroya doporučujeme zkušeným rybářům, kteří mají s mořským rybolovem praxi, znají své možnosti a touží po trofejních úlovcích.

Ubytování

Sorvaer Gjestehus

Rybářské centrum Sorvaer Gjestehus s přilehlýmí chatkami se nachází na ostrově Soroya, na okraji obce Sorvaer, 60 km severozápadně od města Alta a cca 150 km severovýchodně od Tromso. Součástí je ubytovna – hotel s 10 pokoji, velká společenská místnost-hala, konferenční místnost, plně vybavená kuchyně na každém patře, restaurace, terasa, wi-fi. Celá budova je provedena ve dřevě. Dále se zde nachází 4 plně vybavené dřevěné chatky, každá s kapacitou až 6 osob.

Norsko

Stravování formou plné penze nebo vlastní vaření - kuchyně je plně vybavena: sporák, kávovar, lednice, mikrovlnka, myčka, mrazák, pračka... Je možné rovněž využít služeb restaurace (možnost dojednání snídaní nebo obědů ,resp. večeří). Objednávku stravování je nutné učinit s dostatečným předstihem.

Norsko

Kotviště lodí - molo se nachází 150 m od ubytování, je součástí přístaviště sportovních a rybářských lodí. Přímo na molu je domek ,v jehož přízemí je krytá filetárna, k dispozici jsou mrazáky a prostory pro uložení rybářského vybavení a oblečení. Nachází se zde rovněž obchod s rybářskými potřebami.

Norsko

Možnost pronájmu špičkových hliníkových lodí Arronet délky 7 m s volantem, elektrickým startováním, echolotem-GPS-plotterem, VHF vysílačkou a motorem 135HP. Lodě jsou vybaveny gafy na ryby. Část návštěvníků ostrova využívá možnosti rybolovu na větší lodi Arronet ( 8,5m, 225HP) pod vedením zkušeného kapitána - průvodce.

Norsko

Rybolov

Rybářská sezóna začíná na ostrově Soroya v polovině dubna a trvá do poloviny září. Pobřeží ostrova Soroya je významným lovištěm trofejních tresek obecných (rekord 38,6 kg), ale loví se zde i velké tresky tmavé, jednoskvrnné, vlkouši a nezřídka i halibuti (ti především v srpnu a září). Zdejší populace tresek se skládá z arktických oceánských tresek i jedinců, kteří žijí celý rok na pobřeží. Z dalších druhů ryb je zde možné lovit i okouníky, platýse (mj. přímo v přístavišti). Návštěvníci ostrova oceňují na tomto revíru především polohu lovišť trofejních ryb. Není nutné jezdit daleko ani rybařit na hloubkách - jen několik minut jízdy z přístaviště jsou vynikající loviště, mnohá z nich jen na hloubce 20-40 metrů!

Norsko

Při lovu trofejních tresek se nejčastěji používá montáže pilkerů 200-1000 g s návazci (úhoříci nebo chobotničky). Lovci halibutů dávají přednost jigům 500-700 g (loviště jsou zpravidla na hloubkách do 50 m, kde vzniká silné proudění) a jako nástrahy používají buď velké twistery-rippery nebo tresky tmavé o hmotnosti 0,5-1 kg.

Přívlač je účinná především podél pobřeží, na mělčinách, v místech se zvýšeným prouděním vody a v blízkosti porostů řas a chaluh. Nejčastěji se vláčí plandavky a gumové nástrahy.

Norsko

Na ostrově Soroya je také celá řada jezer a jezírek s populací pstruhů a sivenů. Loví se nejčastěji na přívlač nebo umělou mušku, úlovky dosahují hmotnosti 0,5-3 kg. Povolenka na týden stojí cca 300 NOK.

Řízení motorových lodí

Řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí v Norsku k řízení lodí delších než 8 metrů nebo vybavených motory o výkonu nad 25 HP být držiteli mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí výše uvedených parametrů (kapitánský průkaz).

Norsko
Nástrahy ZOOM

Doprava

Doprava do revíru je možná automobilem nebo letecky (z letiště pak následuje transfer taxíkem nebo cesta do rybářského revíru v pronajatém automobilu). Letadlem se cestuje nejčastěji po trase Praha-Oslo-Tromso-Hasvik. Ceny letenek od 13000,-Kč / osobu vč. tax.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Norsko

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů: ZDE .

Spojení na ostrov Soroya zajišťuje 3x denně trajekt Oksfjord-Hasvik (1 hodina plavby), 1x denně letadlo z Tromso (od cca 800 NOK za osobu za jednu cestu), případně expresní loď z města Alta (1 hodina plavby).

Rezervace trajektů on-line

Ceny

 • Cena 22000,- Kč / osobu zahrnuje : 7x ubytování, pronájem lodě , finální úklid, povlečení a ručníky , služby rybářského průvodce v místě pobytu.
 • Ceny jsou kalkulovány při obsazení chaty minimálně 4 osobami.
 • Ubytování v hlavní chatě (pokoje se snídaní ): příplatek +4500,- Kč / osobu / týden při obsazení dvoulůžkového pokoje jen jednou osobou.
 • Pronájem plovoucího obleku : 1200,- Kč / týden.
 • Pronájem rybářského vybavení (prut, multiplikátor, pletenka) : 1500,- Kč / týden.

Další služby

 • Transfer z letiště Alta do Sorvaer Gjestehus a zpět včetně trajektu je možné zajistit za cca 30000 Kč za skupinu nejvýše 7 osob, resp. cca 56000 Kč za skupinu nejvýše 20 osob (cena je uvedena za obě cesty včetně trajektu).
 • Transfer z letiště Tromso do Sorvaer Gjestehus a zpět včetně trajektu je možné zajistit za cca 72000 Kč za skupinu nejvýše 20 osob (cena je uvedena za obě cesty včetně trajektu).
 • Transfer osobní lodí z Tromso do Sorvaer (4 hodiny plavby) je možné zajistit za cca 110000 Kč za skupinu nejvýše 20 osob (cena je uvedena za jednu cestu).
 • V případě potřeby zajišťujeme rovněž nocleh v hotelu v Oslo nebo Alta nebo Tromso (cca 1500 Kč za osobu a noc ve dvoulůžkovém pokoji včetně snídaně).

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Norsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • České centrum na Aljašce