Norsko - Tromso – Langsundet

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Oblast Tromso v kraji Finnmark na severu Norska nabízí asi to nejlepší, co může dnes rybář od mořského hlubinného rybolovu očekávat. Okolní vody jsou velmi bohaté na ryby, zejména trofejní tresky obecné a halibuty. Pobyt doporučujeme zkušeným rybářům, kteří mají s mořským rybolovem praxi, znají své možnosti a touží po trofejních úlovcích. Pro začínající rybáře jsou k dispozici služby profesionálního průvodce.

Norsko

Ubytování

Nově vybudované rybářské středisko (v r.2010) se nachází 45km od letiště v Tromso, v jihozápadní části fjordu Langsundet. Ubytování nabízí velmi vysoký standard a bylo oceněno jako jedno z nejlepších v severním Norsku. K dispozici je 5 chat (každá cca 100m2) pro 4-8 osob, ve kterých se nachází 4 ložnice, 2 koupelny se sprchou, obývací pokoj s TV/DVD a plně vybavená kuchyň. V každé chatě mohou rybáři také využít saunu, mrazící box, úschovnu rybářských potřeb a obleků, které jsou její součástí.

Stravování vlastní - kuchyně je plně vybavena: sporák, kávovar, lednice, mikrovlnka, myčka, mrazák, pračka...

Středisko nabízí také malou místní restauraci, bar a obchod s rybářskými potřebami.

Norsko

Možnost pronájmu špičkových hliníkových lodí Arronet délky 7 m s volantem, elektrickým startováním, echolotem-GPS-plotterem, VHF vysílačkou a motorem 135HP. Lodě jsou vybaveny gafy na ryby.

K dispozici také lodě Silver Eagleboat 100HP.

Norsko

Rybolov

Rybářská sezóna začíná v Tromso v polovině dubna a trvá do poloviny září. Revír je významným lovištěm trofejních tresek obecných, ale loví se zde i velké tresky tmavé, jednoskvrnné, vlkouši. Pro lovce halibutů se zde naskýtá jedinečná možnost ulovit si svůj osobní rekord, jelikož okolní vody poskytují dostatek těchto dnes již velmi vyhledávaných ryb a průměrná váha lovených halibutů se pohybuje okolo 30kg. Nezřídka jsou loveny exempláře nad 50kg!

Návštěvníci oceňují na tomto revíru především polohu lovišť trofejních ryb a také fakt, že je revír velmi dobře chráněn před větrem a vlnami. Není nutné jezdit daleko ani rybařit na hloubkách - jen několik minut jízdy z přístaviště jsou vynikající loviště, mnohá z nich jen na hloubce 20-40 metrů!

Norsko

Při lovu trofejních tresek se nejčastěji používá montáže pilkerů 200-1000 g s návazci (úhoříci nebo chobotničky).
Lovci halibutů dávají přednost (mega)jigům 500-700 g (loviště jsou zpravidla na hloubkách do 50 m, kde vzniká silné proudění) a jako nástrahy používají buď velké twistery-rippery nebo tresky tmavé o hmotnosti 0,5-1 kg.

Norsko

Řízení motorových lodí

Řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí v Norsku k řízení lodí delších než 8 metrů nebo vybavených motory o výkonu nad 25 HP být držiteli mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí výše uvedených parametrů (kapitánský průkaz).

Nástrahy ZOOM

Doprava

Doprava do revíru je možná automobilem nebo letecky (z letiště je možno zajistit transfer na místo nebo cestovat v pronajatém automobilu). Letadlem se cestuje po trase Praha-Oslo-Tromso. Ceny letenek od 10000,-Kč/osobu vč. tax.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Norsko

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů: ZDE.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

 • Cena 23900,- Kč / osobu zahrnuje: 7x ubytování, pronájem lodě, finální úklid, povlečení a ručníky, služby rybářského průvodce v místě pobytu.
 • Ceny jsou kalkulovány při obsazení chaty minimálně 4 osobami.
 • Obsazení chaty 3 osobami: + 3000,-Kč / osobu / týden
 • Obsazení lodě Arronet 135HP 3 osobami: + 4000,-Kč / osobu / týden
 • Pronájem plovoucího obleku: 1200 Kč / týden
 • Pronájem rybářského vybavení (prut, multiplikátor, pletenka) : 1500 Kč / týden

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Norsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

 • International Game Fish Association
 • MRK.cz - Stále na rybách
 • chytej.cz ...blíž k rybám
 • Rybářský obchod FISHING-MART
 • Kapitánské zkoušky
 • Katalog rybaření - Vše na ryby a rybaření
 • Rybářské potřeby Párys
 • České centrum na Aljašce
 • Rybářské centrum Mošnov