Švédsko - Kalrskrona

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Turisticky a rybářsky velmi atraktivní město Karlskrona je hlavním městem provincie Blekinge, která leží na jihu Švédska a rozprostírá se na 33 ostrovech. Je to také hlavní přístav švédského námořnictva. Velmi členité pobřeží tohoto města je lemováno souostrovím, které je vyhlášeným rybářským revírem, místními často označovaným jako „Království štik“. Kromě rybolovu má město a okolí také co nabídnout - přístav se svými bývalými loděnicemi a obrannými systémy a vybrané městské budovy jsou od roku 1998 součástí světového dědictví UNESCO.

Švédsko

Ubytování

Ubytování je zajištěno v populárním kempu Dragso v bezprostřední blízkosti města Karlskrona a rybářského revíru. K dispozici je několik typů chat s různým komfortem ubytování, ve všech chatách je připojení na internet.

Chata BASIC – ubytování základního typu pro nenáročnou klientelu. Chata s terasou pro max. 4 osoby se nachází 25m od vody a je vybavena dvěmi poschoďovými postelemi a kuchyní se spotřebiči, k dispozici je dále jídelní stůl a TV. Toalety a sprchy jsou 50m od chaty.

Švédsko

Chata KOMFORT – kvalitnější ubytování s parkovacím místem a výhledem na město. Chata s terasou pro max. 6 osob, nachází se 35m od mola a 90m od pláže. K dispozici jsou 4 poschoďová lůžka v ložnici a přistýlka pro 2 osoby v obývacím pokoji. Samozřejmostí je vybavená kuchyň, toaleta a koupelna se sprchou. Držáky na rybářské pruty jsou na bocích každé chaty.

Švédsko Švédsko

Chata LUX – ubytování pro náročnější klienty s parkovacím místem a krytou terasou s nábytkem. Chata pro max. 6 osob nabízí 4 lůžka v ložnici a 2 v obývacím pokoji, kompletně vybavenou kuchyň, TV, DVD, toaletu a koupelnu se sprchou.

Švédsko Švédsko

Rybolov

Archipelago Karlskrona s přilehlými ostrovy je jedinečný rybářský revír s brakickou vodou. Rybáři zde naleznou různě členité dno vhodné pro různé druhy rybolovných technik. Rybářská sezona začíná v březnu a končí v říjnu, v letních měsících je nutno počítat s větší obsazeností kempu. Rybaří se téměř výhradně z motorových lodí, k dispozici jsou kvalitní lodě Master 500 s motory 25-40HP.

Švédsko

Z lovených ryb dominuje štika obecná, která zde dorůstá opravdu trofejních velikostí. Loví se především na přívlač ( wobblery, jerkbaity, gumové nástrahy), případně trolling nebo umělou mušku.

Dále se s úspěchem loví okoun, mořský pstruh a losos. V okolí je dostupná také řeka Lyckebyan (mořský pstruh) a jedna z nejlepších lososích řek ve Skandinávii Morrum.

Švédsko

V kempu je rovněž k dispozici profesionální rybářský průvodce s lodí Silver Hawk 100HP, nabízí 4 a 8-hodinové vyjížďky.

Dále je od roku 2015 možno rybařit z kajaku – 4,8m dlouhé kajaky Cuda14 jsou velmi stabilní a nabízí nový rozměr rybolovu ve zdejších vodách – doporučujeme vyzkoušet! Zapůjčení kajaku na den za 1200 Kč.

Švédsko

Rybaří se výhradně metodou „chyť a pusť“, rybáři jezdící pro maso zde nejsou vítáni!

Doprava

Doprava do města Karlskrona je možná automobilem (900km) nebo letecky (z letiště je možno zajistit transfer na místo nebo cestovat v pronajatém automobilu).

Švédsko

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem. Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Trajekty pro cestu automobilem zajišťujeme dle aktuálních platných tarifů - tabulka nejčastěji používaných trajektů ZDE.

Rezervace trajektů on-line

Ceny

Cena za týden v období 1.3. - 29.11.

BASIC – chata Basic + loď Linder440 4HP 21 500,-Kč

STANDARD – chata Basic + loď Master500 30HP 27 500,- Kč

EXCLUSIVE – chata Komfort + loď Master500 30HP 33 000,-Kč

LUX – chata Lux + loď Master500 30HP 36 700,-Kč

PLUS – příplatek za lepší loď Master500 40HP 4000,-Kč

Ceny jsou kalkulovány při obsazení chaty a lodě 3 osobami, extra osoba připlácí 4600,-Kč. Zapůjčení ložního prádla: 250,- Kč/ osobu. Nástupní den je vždy sobota, závěrečný úklid je v ceně.

Rybářský průvodce na lodi: 1200,- Kč/hodinu

Rybářský průvodce s lodí Silver Hawk 100HP: 4 hodiny za 11 500,-Kč a 8 hodin za 17 000,-Kč

Rezervační poplatek : 300,-kč.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

Švédsko
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

  • International Game Fish Association
  • MRK.cz - Stále na rybách
  • chytej.cz ...blíž k rybám
  • Rybářský obchod FISHING-MART
  • Kapitánské zkoušky
  • České centrum na Aljašce