USA - Texas

Rybolov Rybaření Rybářské zájezdy

Úvod

Pokud chcete ulovit největší sladkovodní rybu v Severní Americe, budou vaše kroky zcela jistě směřovat do Texasu. Zde totiž žije kostlín obrovský (Atractosteus spatula), v USA pod názvem alligator gar. Tento prehistoricky vyhlížející predátor dorůstá až 3m délky a váží až 400lb(181kg)!!!

V USA není na kostlíny vyvíjen velký rybářský tlak, během dne zde téměř nepotkáte rybáře a kostlíni dorůstají tudíž opravdu úctyhodných rozměrů.

USA

Bohužel pro kostlína obrovského je Texas domovem i profesionálního rybářského průvodce Kirka Kirklanda. Kirk se zabývá lovem kostlínů obrovských prakticky celý život a jeho osobní maximum je kostlín 365lb(165kg) a 2,7m. Je znám po celém Texasu jako nejúspěšnější lovec těchto ryb a jeho reference o lovu kostlínů dosáhly až na National Geographics a Discovery Channel. Nyní máte jedinečnou možnost využít jeho služeb i vy a chytit tak svůj životní úlovek.

USA

Ubytování

Rybáři jsou ubytováni v městečku Trinity, které se nachází asi 80km severně od Houstonu a kde bydlí i průvodce Kirkland. Na přání zajistíme transfer z/na letiště do hotelu. Z hotelu v Trinity jsou také realizovány celodenní výpravy na kostlíny, kdy vás průvodce ráno vyzvedne a vyrazí ke svým lovným místům.

Na základě preferencí a požadovaného komfortu klientů zajistíme ubytování na míru. Ceny dvoulůžkových pokojů se pohybují od 50USD/noc/pokoj, samozřejmě je zahrnuta snídaně. Samotné stravování po zbytek dne si rybáři hradí sami.

USA

Doporučujeme také zapůjčení osobního vozu a kombinaci rybolovu s návštěvou zajímavých míst v okolí, např. NASA Space Center v Houstonu, rodeo show, aj.

Rybolov

Rybolov probíhá na řece Trinity nebo po domluvě na přilehlém jezeře Livingston. Sezóna začíná podle stavu vody zpravidla v květnu a končí v polovině října. Maximální počet rybářů na jeden termín je 6 osob.

USA

Ryby a rybolovné techniky:

Hlavní lovenou rybou je kostlín obrovský (alligator gar), který dorůstá hmotnosti až 200kg. Loví se na filetu nebo kus mrtvé ryby na položenou , kdy po záběru rybář často rybu dlouho na lodi následuje, než se ryba někde zastaví a začne svou kořist požírat, teprve teď je totiž možné provést úspěšný zásek.

USA

Mezi další kostlíny, kteří se připletou na háček, patří kostlín obecný (longnose gar) a další menší druhy kostlínů, které lze s úspěchem chytat i na přívlač a krátit si tak čekáním na záběr kostlína obrovského.

USA

Dále lze s úspěchem chytat i místní druhy sumečků, sumců i kaprů, i když se na ně průvodce přímo nespecializuje. Požívají se metody plavaná a položená.

Rybolov probíhá z lodi. Veškeré rybářské vybavení, nástrahy a návnady na lodi zajišťuje průvodce, po konzultaci a vlastním zvážení si lze samozřejmě dovézt a používat vlastní výbavu. Doporučujeme kvalitní těžké přívlačové pruty s vrhací zátěží min .100g , navijáky nebo multiplikátory s pletenou šňůrou s nosností min. 35kg.

USA

Doprava

Pravidelné linky leteckých společností (Delta, KLM) z Prahy nebo Vídně s přestupem do Houstonu.

Ceny od 13000,-Kč za osobu včetně všech poplatků.

Na místě zajistíme zapůjčení osobního vozu.

USA

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem.
Cenově výhodné letenky je možné rezervovat prostřednictvím našeho on-line rezervačního systému.

Ceny

Cena za jeden den rybolovu pro 2osoby s profesionálním průvodcem na řece Trinity je 13 000,-Kč a zahrnuje: služby průvodce, pronájem lodi, dopravu z/na místo rybolovu, zapůjčení rybářského vybavení, návnad a nástrah. V případě obsazení lodě pouze jedním rybářem je cena stejná.

Povolenka k rybolovu: 55USD/osobu.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, apod.), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Raiffeisenbank a.s. valuty prodej.

USA
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací.
CA Worldfishing
Přívozská 10, 702 00 Ostrava, CZ

Telefon
+420 606 767 666

Partneři:

  • International Game Fish Association
  • MRK.cz - Stále na rybách
  • chytej.cz ...blíž k rybám
  • Rybářský obchod FISHING-MART
  • Kapitánské zkoušky
  • České centrum na Aljašce